Registrace do dalšího ročníku DS&BI Academy VŠE jsou spuštěny! Co o kurzu říká zakladatel Martin Potančok a jeho absolventi?

Martin Potančok založil semestrální kurz DS&BI Academy VŠE v roce 2017 a od té doby působí jako jeho odborný garant. Jak sám říká, jeho hlavním úkolem je zabezpečit, že si účastníci Akademii užijí a hlavně získají požadované znalosti.

„Akademie je určena všem zájemcům z řad studentů (od bakalářského až po doktorské studium) i již pracující veřejnosti, kteří chtějí nakročit do světa datových specialistů nebo si upevnit a prohloubit znalosti. Důležitá je pro nás vstupní znalost z oblasti analýzy, databází a základů Business Intelligence. Na nich staví jednotlivá témata a tempo je opravdu velké.“  

Výuka probíhá vždy od února do května ve velmi intenzivních výukových blocích, a to každé úterý od 14.00 do 19.00. V blocích se nerozlišuje mezi přednáškou a cvičením. Jedná se o workshopy, kde si účastníci probíraná témata rovnou vyzkouší pod vedením odborníků z praxe.  

„Celá akademie je vedena špičkovými odborníky a konzultanty v Business Intelligence (BI) a Data Science (DS) z řad našich firemních partnerů. Často je na místě několik lektorů zároveň, dokážeme tak nabídnout individuální pomoc týmům při řešení případových studií,“ vysvětluje dále Martin.

A jak Akademii hodnotí její absolventi? „Účast na Akademii mi dala detailní vhled do technické stránky datových projektů a možnost vyzkoušet, co znamená takový projekt vytvářet od základů. Seznámila jsem se s nástroji datové analýzy a dozvěděla se o zajímavých best practices ze známých firem. Odborně mě to skutečně velmi posunulo, ” říká Anna Grygarová.

Commercial Director společnosti YATE spol. s r.o. Jiří Stýblo dodal „Jako účastník z řad veřejnosti, a nikoliv ze studentské lavice, doporučuji DS&BI Academy všem manažerům, kteří si uvědomují, jak je při vedení důležitá datová analýza, jak dokáže zvýšit efektivitu a výkon prakticky na všech úrovních firmy. Akademie poskytuje jedinečnou příležitost se vzdělat za odborného vedení špiček v tomto oboru s obrovskou zásobárnou zkušeností. Díky týmovému pojetí je práce na projektech velmi dynamická a zajímavá. Mimořádně důležité pro mne bylo i zaměření na praxi, pracovalo se s reálnými datasety. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na přípravě a vedení DS&BI Academy podílí, je to ojedinělý a přínosný projekt, který mi výrazně pomohl v mé práci.”

Výuku dalšího ročníku Akademie zahájí 13. února 2024 úvodní blok s odborníky z KPMG. Následovat budou odpoledne strávená se společnostmi Adastra, Seyfor, Inekon Systems a mnoha dalšími. Registrace jsou již spuštěny. Poběží do 14. ledna a kapacita je tradičně omezena na 20 – 25 účastníků.

Jdete do toho? Neváhejte a přihlaste se, ať nepropásnete své místo.