Železná žena v datech Marie Kalkusová hostem MBA Alumni klubu

19. dubna
2024

V pátek 19. dubna se konal další „Večer s hostem“ v rámci pravidelných setkání MBA Alumni klubu. Navštívila nás opět osobnost ze světa dat s velmi inspirativním příběhem – Marie Kalkusová z České spořitelny.

Marie v úvodu popsala svou cestu, která ji dovedla až na současnou pozici Data Product Owner v České spořitelně.  Následně nás zavedla do zákulisí práce v přední české bance, a to nejen práce s daty, ale především s lidmi. Jako data lead, který vede tým datařů, musí totiž zároveň ovládat zejména tu.

Další část přednášky se věnovala právě vedení týmu. Marie nám sdělila několik svých zásad, jimiž se při vedení řídí. Dobrý šéf jde podle ní svému týmu příkladem a pravidelně si udělá na jeho jednotlivé členy čas. Pravidelná komunikace jeden na jednoho a zpětná vazba totiž přináší do týmu nastavení, v němž si všichni mohou otevřeně sdělit své případné problémy a hledat včas společně cestu ke spokojené a efektivní práci. Zmínila také myšlenku, že „Manažer má na mentální zdraví lidí větší dopad než terapeut nebo doktor. Mít dobrého šéfa může lidem doslova změnit život“.

Na „dobré šéfy“ měla Marie sama štěstí a i díky tomu se může intenzivně věnovat vytrvalostnímu triatlonu IRONMAN. Právě její cesta ke sportovnímu úspěchu tvořila závěrečnou část přednášky. Mluvila nejen o svých sportovních začátcích, ale zejména o tréninkovém plánu, který si sama připravuje a zakládá jej jak jinak než na datech. Prozradila i to, jaké lekce si odnáší z vytrvalostního tréninku do profesního života.

Dotazy byla Marie zasypána už během přednášky, ale prostor na ně byl tradičně i po jejím skončení v rámci networkingu naší komunity složené z účastníků a absolventů MBA programu Data & Analytics for Business Management powered by KPMG. Jedinečný pohled na spojení dat a sportu opět ukázal, jak významný dopad mohou mít data, když jsou správně využita – tentokrát ve spojení s fyzickou a mentální odolností.

Chcete se také naučit využívat data a posunout svou kariéru na další úroveň? Zjistěte více o našem datovém MBA.

Foto: Martin Weinpold

Železná žena v datech Marie Kalkusová hostem MBA Alumni klubu