Setkání MBA Alumni klubu navštívil jednorožec Marián Kamenišťák

10. května
2024

V pátek 10. května se konalo setkání MBA Alumni klubu, na kterém jako host vystoupil zakladatel a hlavní kouč Engineering Leaders Community, Marián Kamenišťák. S účastníky a absolventy datového MBA sdílel v neformálním prostředí svůj jedinečný datový příběh.

Vyprávění založil zejména na zkušenostech z firmy Mews – technologického start-upu, který díky datům překonal covidovou krizi a dosáhl miliardové hodnoty v dolarech, čímž se stal třetím českým jednorožcem. „Díky tomu, že jsem v téhle firmě pracoval 3 roky, teď už pracovat nemusím,“ získal si Marián s úsměvem pozornost posluchačů hned v úvodu.

Hlavním pravidlem při práci s daty je podle Mariána jejich čistota a přesnost. Jakožto zkušený mentor však zdůraznil význam kombinace datové disciplíny a lidského přístupu. Zároveň přiznal, že i čísla prezentovaná na schůzích bývají často pouhé hypotézy a v reálu se obvykle plní jen polovina vytyčených plánů. Spokojit se s tím však může u týmů snižovat motivaci. Marián ve své prezentaci detailně rozebral, jak data zlepšují výkonnost softwarových týmů a zvyšují jejich produktivitu, i to, že jsou nezbytná pro efektivní plnění těchto strategických cílů.

Mariánova kariéra začala v jedenácti letech, kdy se naučil programovat, a postupně se vypracoval z pozice vývojáře na vedoucí role v Silicon Valley. Dnes je uznávaným expertem a týmy pod jeho vedením dosahují více než 80 % stanovených cílů. Je považován za příklad efektivního využití dat pro podporu růstu a inovací ve firmách, a my si moc vážíme toho, že se s naší datovou komunitou podělil o špetku svého rozsáhlého know-how.

Po přednášce následoval tradiční neformální networking s chutným občerstvením, který účastníkům nabídl příležitost osobně diskutovat s Mariánem Kamenišťákem a dalšími členy datové komunity.

Její součástí můžete být i vy. Zjistěte více o studiu MBA programu Data & Analytics for  Business Management powered by KPMG, přihlaste se včas k přijímacímu pohovoru a objevte díky znalosti práce s daty nové příležitosti.

Fotografie: Martin Weinpold

Setkání MBA Alumni klubu navštívil jednorožec Marián Kamenišťák