7. ročník KPMG Data Festivalu dokáže, že i láska k datům prochází žaludkem

5. listopadu
2024

Další ročník oblíbeného Data Festivalu se uskuteční v úterý 5. listopadu 2024 od 9 do 18 hodin v Rajské budově Vysoké školy ekonomické v Praze.  Festival s podtitulem „Data na talíři – umění datové kuchyně“ tentokrát proběhne v rámci Inovačního týdne a inspirativní atmosférou tak bude škola provoněná po celý týden.

Během Data Festivalu vás čekají desítky přednášek od datových profesionálů z předních firem, praktické workshopy vedené odborníky z praxe a příležitosti k networkingu se zástupci firem i s podobně smýšlejícími datovými nadšenci. Připraveny jsou tradičně tři tematické okruhy, které jsou inspirovány těmi nejchutnějšími tématy, jež aktuálně nejvíce hýbou světem datových kuchařů.

První okruh prozradí, jak se vaří datová komunita. Odhalí recepty na kultivaci datového vzdělávání zaměstnanců a podporu jejich cesty k datové gramotnosti. Ukáže, jak se budují datové komunity v rámci firem i v širším prostředí a seznámí vás s jejich unikátními charakteristikami.

Druhý nabídne kuchařku pro d(AI)tařinu nového věku. Po roce ochutnávek umělé inteligence totiž víme, že vstup AI do kuchyně datařů přináší zcela nové chutě. Festival tedy poukáže i na to, jak umělá inteligence přetváří tradiční recepty na datové modely i jejich analýzu a jak mění práci datových kuchařů.

Chybět nebude ani okruh zabývající se základními ingrediencemi, kterými jsou Metadata a Data Governance. Ten přiblíží, jak firmy data řídí, zpracovávají a servírují. Upozorní také na důležitost Data Governance k zajištění čistoty a organizovanosti fungující datové kuchyně.

Na loňské akci se podílelo 43 společností s 51 přednáškami a workshopy, na které jsme zaznamenali více než 3300 registrací k účasti. Letošní festival slibuje opět pestrý program i pár šťavnatých inovací, o kterých vás budeme průběžně informovat. Jaké datové lahůdky budeme letos servírovat, odhalíme postupně v nadcházejících měsících na webu KPMG Data Festivalu, na jeho Facebooku i na LinkedInu naší platformy.

7. ročník KPMG Data Festivalu dokáže, že i láska k datům prochází žaludkem