DAB VŠE Alumni Klub je po prázdninách zpět!

Po prázdninové odmlce a načerpání sil jsme se v úterý 3.10.2023 opět sešli v rámci Data a business Alumni Klubu na VŠE. S novým akademickým rokem přišli i noví studenti, kolegové z magisterského programu DAB. Dohromady více než 20 prváků, druháků a absolventů zahájilo novou datovou sezónu společně a během uvítací schůzky klubu zjistili, co je v následujícím roce čeká.

Setkání začalo pozvolna a jak prváci postupně chodili, seznamovali se se staršími spolužáky. Všechny navzájem zajímalo, jak se k datům vlastně kdo dostal, co je motivuje, odkud na DAB přišli a jak vidí studium. Během celé akce jsme od účastníků sbírali dotazy a když nastal ten správný čas, vrhli jsme se na jejich odpovídání. Hodně přítomných zajímaly informace o průběhu jejich studia, druháci a absolventi proto sdíleli své zkušenosti z praxí, jednotlivých předmětů a vlastně i z psaní diplomových prací. Některá témata jsme pak probírali individuálně a ve skupinkách, a to tradičně u skvělého občerstvení. Padly i otázky na závěrečný datový projekt a organizačnímu týmu se povedlo nováčky navnadit. Pro všechny to totiž bylo sice složité a náročné zakončení prvního ročníku, zároveň ale nabrali velkou řadu zkušeností a posunuli svoje datové skilly na novou úroveň!

Po ukončení hlavní části programu se pár odvážlivců ještě rozhodlo v programu pokračovat a sdíleli nové příhody z prázdnin, zaměstnání a stáží v jednom z žižkovských podniků nedaleko školy.

Další schůzka Data a business VŠE Alumni Klubu proběhne již na začátku listopadu a rozhodně se máte na co těšit. Přijde nás totiž navštívit pár expertů z datové praxe, o kterých více prozradíme v průběhu října.

A pokud ještě nejste členem naší datové komunity na Facebooku, neváhejte se přidat, aby vám neunikly už žádné naše datové akce!


Text: Dan Hrdý
Foto: Dan Hrdý, Veronika Tomčová