DS&BI Academy přinesla letos studentům opět nálož datových znalostí z praxe

Letní vedra nám aktuálně dávají zabrat, ale studenti DS&BI Academy se pořádně zapotili už v průběhu semestru. Během výuky si prošli všemi klíčovými fázemi datových projektů – od sběru požadavků, návrhu řešení až po jejich implementaci a následnou obhajobu výsledků.

Celkem studenti zažili čtrnáct výukových bloků, během kterých se jim věnovali odborníci a konzultanti z oblasti Business Intelligence a Data Science z řad našich firemních partnerů.

Na úvod posluchače seznámil se základními principy DS a BI i s aktuálními trendy David Slánský z KPMG. S Vysvětli.cz se podívali na to, jaký smysl má storytelling v byznysu a jak jednoduše lze pomocí příběhu přesvědčit. Odborníci z Billigence během své přednášky prozradili, jak správně funguje analytické myšlení a jaké jsou business požadavky na DS a BI projekty. S datovými experty ze společnosti Seyfor studenti okusili na vlastní kůži, jak těžká je práce datového specialisty, když se snažili namodelovat svůj vlastní datový sklad. Jak vizualizovat data, aby byly reporty přehledné a zejména snadno pochopitelné? S tím už si mladí dataři hravě poradí díky Dolphin Consulting. V rámci několika výukových bloků si nynější čerství absolventi DS&BI Academy osvojili také základní funkcionality v nástrojích Qlik, Tableau a Power BI, s čímž jim pomohli odborníci z Komixu, Inekon Systems a ze Seyforu. Nechyběla ani Adastra, která studentům objasnila problematiku Data Science. Na závěr semestru výuku navštívilo i několik zástupců firem, kteří poodhalili datová specifika ze svých odvětví.

Přestože se jedná o velmi intenzivní semestrální kurz, ne vždy to bylo jen o těžké práci. I náročné chvíle byly doprovázeny přátelskou a uvolněnou atmosférou a (nejen) datové diskuze si studenti po skončení výuky často protáhli až do večerních hodin.

Děkujeme našim partnerům Adastra, Billigence Czech Republic, ČSOB, Dolphin Consulting, INEKON SYSTEMS, KOMIX, KPMG Czech Republic, Miroslav Umlauf, Seyfor, ŠKODA AUTO, Vlastimil Černý a vysvětli.cz, kteří tak zodpovědně pečují o naše studenty a pomáhají nám rozšiřovat naši datovou komunitu.

Zní to lákavě? Zjistěte více o náplni kurzu i o podmínkách pro přijetí.