Registrace do šestého ročníku Data Science & Business Intelligence Academy VŠE jsou spuštěny!

Poznejte praktické využití datové analýzy díky odborníkům z praxe

Semestrální kurz DS&BI Academy VŠE umožňuje účastníkům ovládnout pokročilé dovednosti v datové analýze. Rozšiřuje tak jejich možnosti kariérního uplatnění v dnešním daty řízeném světě. Pečlivě sestavený program kurzu obohacuje díky zapojení externích lektorů z partnerských firem akademické znalosti o užitečné poznatky z praxe. Je určen současným studentům VŠE i datovým nadšencům z řad veřejnosti.

Co se na kurzu posluchači naučí?

Cílem DS&BI Academy VŠE je propojit znalosti z oblastí Business Intelligence (BI) a Data Science (DS) do jednotného celku. Posluchači v rámci kurzu načerpají best practice od datových expertů z komerční praxe a budou schopni využít přednosti obou oblastí analýzy dat.

Kteří experti se podělí o své poznatky a zkušenosti?

Adastra Digital studenty uvede do problematiky pokročilé analýzy dat a modelování. Pod vedením jejích odborníků si vyzkoušejí například vizualizaci proměnných a tvorbu modelu s numerickou i s kategorickou cílovou proměnnou. V dalších blocích si spolu s odborníky ze Solitea navrhnou dimenzionální model a vyzkouší si implementovat vlastní datový sklad. Dolphin consulting – agilní BI studentům pomohou identifikovat důležité informace a zaměří se i na design reportů a dashboardů.

Mezi dalšími partnery, kteří se na programu kurzu podílejí, najdete i KPMG, Billigence, vysvetli.cz, nebo experty z KOMIX, kteří studentům ukáží, jak v datech obchodní firmy najít informace pro určení nové obchodní strategie. Své zkušenosti v rámci DS&BI Academy VŠE předávají také odborníci z Inekon Systems, ČSOB, ŠKODA, Avast Software a Vlastimil Černý. Všem partnerům patří obrovské poděkování za jejich podíl na přípravě nových specialistů v oblasti datové analýzy.

Jako účastník z řad veřejnosti doporučuji DS&BI Academy všem manažerům, kteří si uvědomují, jak je při vedení důležitá datová analýza a jak dokáže zvýšit efektivitu a výkon prakticky na všech úrovních firmy. Akademie poskytuje jedinečnou příležitost se vzdělat za odborného vedení špiček v tomto oboru s obrovskou zásobárnou zkušeností,“ zhodnotil absolvent kurzu Jiří Stýblo.

Chcete se i vy naučit využít znalosti z oblastí Business Intelligence (BI) a Data Science (DS)? Láká vás nová příležitost k navázání užitečných kontaktů i dlouhotrvajících přátelství? Vyplňte přihlášku nejpozději do 8. ledna 2023.


Text: Barbora Müllerová